SKRIVBORD, nyrenässans, 1800/1900-tal.

268102. SKRIVBORD, nyrenässans, 1800/1900-tal.

Inlagt läder i bordsskiva, svarvade ben, 5 lådor med mässingsbeslag
Höjd 76 cm
Djup 69 cm
Längd 134 cm.

Bruksskick, mittlåda med färgfläckar invändigt
Bordsskiva med raftigt bruksslitage, fläckar, jack, hål, avslag
Nyckel saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 76 cm
Djup 69 cm
Längd 134 cm.

Nyckel saknas.

Antal besök: 657