268102. SKRIVBORD, nyrenässans, 1800/1900-tal.
Inlagt läder i bordsskiva, svarvade ben, 5 lådor med mässingsbeslag
Höjd 76 cm
Djup 69 cm
Längd 134 cm.
Bruksskick, mittlåda med färgfläckar invändigt
Bordsskiva med raftigt bruksslitage, fläckar, jack, hål, avslag
Nyckel saknas.