BÖCKER, 8 st, mat & kökskunskap, 1900-tal.

2678645. BÖCKER, 8 st, mat & kökskunskap, 1900-tal.

Thora Holm, Hur jag lagar mat - Kokbok, 1941
Edith Jonsson-Ekegårdh, Stora Kokboken, 1947
4 st Husmoderns Almanacka, 1953, 1955-57
Jarlerud / Söderberg, Bra mat bättre, 1963
Hemkunskap för grundskolan Årskurs 7, 1968.

Anteckningar finns. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Anteckningar finns. Slitage.

Antal besök: 516