UPPLÄGGNINGSFAT samt SÅSSKÅL, 2 st, porslin, bl.a. "Lök-mönstret", Meissen, Tyskland. 1900-tal.

267827. UPPLÄGGNINGSFAT samt SÅSSKÅL, 2 st, porslin, bl.a. "Lök-mönstret", Meissen, Tyskland. 1900-tal.

1 st uppläggningsfat med genombruten dekor, längd 25,5.
1 st såsskål, längd 26 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st såsskål, längd 26 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 930