SCHACKBRÄDE, fanér, 1900-tal.

SCHACKBRÄDE, fanér, 1900-tal.
267821. SCHACKBRÄDE, fanér, 1900-tal.

Björkrotsfanér med intarsiadekor. Medföljer 16 spelpjäser.
Bräde: 56 x 56 cm
Höjd på spelpjäser mellan: 8 - 13,5 cm.

Åldersslitage. En pjäs med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bräde: 56 x 56 cm

Antal besök: 868