SOFFGRUPP, 7 delar, Gustaviansk stil, 1800-talets slut.

267514. SOFFGRUPP, 7 delar, Gustaviansk stil, 1800-talets slut.

1 st bord, längd 91,5, bredd 63, höjd 73 cm.
1 st soffa, längd 140 cm.
2 st stolar, sitthöjd 47 cm.
2 st karmstolar, sitthöjd 47 cm.
1 st taburett, höjd exklusive handtag 43 cm.

Bruksslitage, färgsläpp, slagmärken, repor, brodyrsläpp, bordsskiva med skador, en karmstol med skadad rygg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st soffa, längd 140 cm.
2 st stolar, sitthöjd 47 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 604