2674853. Njure skrivbord, 1950-talet.
Njurskrivbord från 1950-talet. Träkonstruktion Skrivbord med njurformad bordsskiva på 4 koniska runda träben. Utrustad med lådor och hyllor under. Bordsyta belagd i svart högglansig plast.
cca H 76 cm x B 120 cm x D 60 cm.
Det finns tecken på ålder och användning. repor, skrubbsår och stötar.