Bestående bland annat av:
Sked, Laurentius Ericson Uddevalla 1831, med gåvogravyr af Maria G Koch till Clara Adela Hegardt", längd 21 cm.
Moccaskedar Frigast Danmark samt Tostrup Norge, längd ca 9 -9,5 cm.
2 gafflar samr 6 knivar, Clement Berg Norge, längd 18 - 21 cm.
Serveringssledv, Thune, längd 23,5 cm.
Total vikt ca 678 gram.
Total vikt på 6+1 knivar; 2 serveringsgafflar samt sax: 405 gram.
Slitage, bucklor, gravyrer, anlupna, fläckar. Emaljskador.
Bestående bland annat av:
Total vikt ca 678 gram.