WILHELM KÅGE. Parti stengods, 4 st, "Argenta", Gustavsberg.

267147. WILHELM KÅGE. Parti stengods, 4 st, "Argenta", Gustavsberg.

Stengods med dekor av liljekonvaljer
Vas, höjd 12,5 cm
Vas, höjd 10 cm
Skål, höjd ca 8 cm
Skål, höjd som mest 6 cm
Stämplade Argenta, Gutavsberg.

Bruksskick
Högsta vasen med gravering på en sida.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, höjd 12,5 cm
Vas, höjd 10 cm
Skål, höjd ca 8 cm
Skål, höjd som mest 6 cm

Bruksskick

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Antal besök: 1 169