267143. ENSTENSRING i 18K vitguld med briljantslippad diamant om 0,36 carat, Svedboms Guldsmeds AB Vetlanda 1977.
Enstensring med genombrutenfattning.
Vikt 2,3 gram
Storlek 17/53.
Stämplad ESM, Vetlandas stadstämpel, Kattfot, 18K, C10.
Graverad 0,36.
Bruksskick.
Repor.