WILHELM KÅGE. Fat i stengods, 6 st, "Argenta", Gustavsberg.

267142. WILHELM KÅGE. Fat i stengods, 6 st, "Argenta", Gustavsberg.

Fat, diameter 16,5 cm
Fat med kant, diameter 13,5 cm
2 fat, diameter, 7,5 cm
Fat, 7x7 cm
Fat, diameter 6 cm
Stämplade Argenta, Gustavsberg.

Bruksskick
Större fat med gravering.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, diameter 16,5 cm
2 fat, diameter, 7,5 cm
Fat, 7x7 cm
Fat, diameter 6 cm

Bruksskick
Större fat med gravering.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Antal besök: 1 156