Fat, diameter 16,5 cm Fat med kant, diameter 13,5 cm 2 fat, diameter, 7,5 cm Fat, 7x7 cm Fat, diameter 6 cm Stämplade Argenta, Gustavsberg.
Bruksskick Större fat med gravering.
Wilhelm Kåge (1889–1960)