VIKSKÄRM, Kina, 1900-tal.

266885. VIKSKÄRM, Kina, 1900-tal.

Svartlackerad på ena sidan med vassdekor, vitlackerad på andra sidan med träd samt figurala motiv i relief av konstmassa?
Höjd 183, längd ca 184 cm.

Smärre slitage samt smärre färgbortfall, mindre skada på ena fågelns stjärt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 183, längd ca 184 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 718