Kannans höjd 24 cm. Sockerskålens höjd 8 cm. Gräddkannans höjd 11 cm.
Invändigt med förgyllning.
Total vikt 1040 gram.
Åldersslitage.
Invändigt med förgyllning.
Total vikt 1040 gram.
Åldersslitage.