Fanerad med palisander. I sargen två utdragsskivor. Ej märkt. Längd ca 161 cm, bredd ca 60 cm, höjd 50 cm.
CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.
Bruksslitage och fläckar. Ställvis något blekt.