SKÅL med LOCK samt SKÅL, porslin respektive stengods, orientaliska, 18-1900-tal.

266718. SKÅL med LOCK samt SKÅL, porslin respektive stengods, orientaliska, 18-1900-tal.

Lockskål med figurscener i polykroma emaljfärger. Höjd 9, diameter 11 cm. Liten skål diameter 8 cm.

Lagningar samt mindre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 833