SLAGLÅSGEVÄR/PISTOL, omärkt, 1800-tal.

2666697. SLAGLÅSGEVÄR/PISTOL, omärkt, 1800-tal.

Ca 42 cm lång.
Pipans längd ca 28 cm, innerdiameter ca 11,6 mm.

Hanen går ej att dra upp/defekt mekanism. Laddstaken är avbruten/del saknas, sprickor. Slitage, hack och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 42 cm lång.

Antal besök: 747