BÄGARE i silver, förgylld insida, AW Andersson, Helsingborg, 1920.

266569. BÄGARE i silver, förgylld insida, AW Andersson, Helsingborg, 1920.

Silverbägare med knäckt svängd dekor och förgylld insida.
Märkt AWA, H, kattfot, S, S7.
Vikt 64 gram.
Höjd 8 cm.
Diameter 5,5 cm.

Gravyr: Fabrikör Folke Landells Hpr. 1903-1943.
Mindre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkt AWA, H, kattfot, S, S7.
Vikt 64 gram.
Höjd 8 cm.
Diameter 5,5 cm.

Mindre repor.

Antal besök: 1 322