266569. BÄGARE i silver, förgylld insida, AW Andersson, Helsingborg, 1920.
Silverbägare med knäckt svängd dekor och förgylld insida.
Märkt AWA, H, kattfot, S, S7.
Vikt 64 gram.
Höjd 8 cm.
Diameter 5,5 cm.
Gravyr: Fabrikör Folke Landells Hpr. 1903-1943.
Mindre repor.