266436. LARS HELLSTEN. Skål, glas, Ariel-teknik, "Baccus IV", Orrefors Gallery. 1988. Signerad och numrerad 8/40.
Blå glasmassa med innefattade bubblor. Begränsad upplaga om 40 exemplar.
Signerad "Orrefors, 929020, Gallery -88, Lars Hellsten 8-40".
Diameter 30 cm.
Smärre bruksslitage.