LARS HELLSTEN. Skål, glas, Ariel-teknik, "Baccus IV", Orrefors Gallery. 1988. Signerad och numrerad 8/40.

266436. LARS HELLSTEN. Skål, glas, Ariel-teknik, "Baccus IV", Orrefors Gallery. 1988. Signerad och numrerad 8/40.

Blå glasmassa med innefattade bubblor. Begränsad upplaga om 40 exemplar.
Signerad "Orrefors, 929020, Gallery -88, Lars Hellsten 8-40".
Diameter 30 cm.

Smärre bruksslitage.

Lars Hellsten (Född 1933)

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 30 cm.

Smärre bruksslitage.

Lars Hellsten (Född 1933)

Antal besök: 1 922