2660860. RADIOBIL, cirka 1930-tal.
Lackerad plåt. Sits i konstläder och syntetiskt ormskinn. Längd ca 225 cm, bredd ca 125 cm, höjd ca 95 cm.
Bruksskick med ställvis rostangrepp. Senare målning.
Kompletteringar. Troligen delar saknas. Ej funktionstestad.