266070. HÄNGE/BROSCH, samt armring, Silver, delvis Israel.
Hänge alternativt brosch med brunröd sten, Israel, längd 5,4 cm
Armring, Silver med förgyllning i guld, längd tvärsöver 7,2 cm.
Bruksslitage, svärtat silver, utländska stämplar, viss missformning.