MATSERVIS, 47 delar, Tirschenreuth, Bavaria, dekor av Hackefors, Tyskland.

266001. MATSERVIS, 47 delar, Tirschenreuth, Bavaria, dekor av Hackefors, Tyskland.

Märkta undertill.
10 st tallrikar, diameter 25,5 cm.
2 + 8 st djupa tallrikar, diameter 23,5 - 24 cm.
10 st assietter, diameter ca 17 cm.
9 st förrättstallrikar, diameter 21,5 cm.
6 st uppläggningsfat, längd 22 - 39,5 cm.
1 st såsskål, höjd 8 cm.
1 st tillbringare, höjd 16 cm.

Bruksslitage, repor, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkta undertill.
1 st såsskål, höjd 8 cm.

Antal besök: 3 517