TRÄSKULPTUR, elefant, 1900-tal.

265982. TRÄSKULPTUR, elefant, 1900-tal.

Svärtat trä, bendetaljer, höjd 53 cm.

Slitage, förekomst av torrsprickor.
Snabeln limmad, längst upp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Snabeln limmad, längst upp.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 924