TESERVIS, 58 delar, Kronjyden, Danmark, Jens Harald Quistgaard - Relief service.

265821. TESERVIS, 58 delar, Kronjyden, Danmark, Jens Harald Quistgaard - Relief service.

16 st koppar, höjd 6 cm, diameter 8 cm
12 st assietter, diameter 16,5 cm
18 st kaffefat, diameter 16 cm
gräddsnipa, höjd 11,5 cm, diameter 6,5 cm
sockerskål, höjd 5 cm, diameter 11,5 cm
bringare, höjd 14 cm, diameter 10 cm
skål med lock höjd 9,5 cm, diameter 16 cm.

bruksslitage, nagg på bringare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 3 962