FAT, 2 st, tenn, Johann Bernhard Anton Zeller samt Johann Christoph Pape, Tyskland, 1800-tal.

265792. FAT, 2 st, tenn, Johann Bernhard Anton Zeller samt Johann Christoph Pape, Tyskland, 1800-tal.

Fat, Johann Bernhard Anton Zeller med dekor av blommor samt namngravyr "Catarine Schnieers 1825", diameter 39,5 cm.
Fat, Johann Christoph Pape med dekor av blommor samt namngravyr "Magrete Puncken 1836", diameter 38,5 cm.

Slitage, lagningar, fläckar, märken, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 197