SKÅP, allmoge, 1800-tal.

265679. SKÅP, allmoge, 1800-tal.

Drickamålat.
Underdel med tre lådor samt skrivdel.
Överdel med skåpluckor samt löst krön.
Längd 108,5 cm.
Bredd 46 cm.
Höjd 201,5 cm.
Masonit på baksidan.

Bruksslitage, delvis senare bemålad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Drickamålat.
Längd 108,5 cm.
Bredd 46 cm.
Höjd 201,5 cm.
Masonit på baksidan.

Antal besök: 721