Huggare med korsformat fäste och parerplåt i mässing, tveeggad klinga
Klinga märkt Klingenthal
Läderklädd balja med mässingsdetaljer.
Total längd 65 cm.
Slitage, märken, repor
Balgbeslag med buckla.
Klinga märkt Klingenthal
Total längd 65 cm.
Slitage, märken, repor
Balgbeslag med buckla.