SKULPTURER, 3 st, biskviporslin.

265442. SKULPTURER, 3 st, biskviporslin.

2 st byster föreställande Napoleon III samt Josephine(?), signerade Af BARRE F(ec)it 1852 Gill Jne Fabricant, troligen 1800-tal, troligen Frankrike.
Vilande gosse med hund, signerad Gustafsberg 92 samt märkt AB under krona.

Nagg, skador, smuts, gosse med avslagna tår.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 767