HEINRICH BERGER. målning, landskap.

2654384. HEINRICH BERGER. målning, landskap.

Heinrich Berger (f. 1898), målning, landskap, olja på duk. Skildring av sensommarlandskap med lantgård och en grupp människor i förgrunden, signerad längst ner till vänster, 79x95 (58x79cm).

Höger hälften av bilden ibland med minimal räv och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 804