2654384. HEINRICH BERGER. målning, landskap.
Heinrich Berger (f. 1898), målning, landskap, olja på duk. Skildring av sensommarlandskap med lantgård och en grupp människor i förgrunden, signerad längst ner till vänster, 79x95 (58x79cm).
Höger hälften av bilden ibland med minimal räv och repor.