265426. KERAMIKFÖREMÅL, 7 st, Herend, Ungern, Adams, England, Gabriel.
Locjpokal 1930-tal, Gabriel, höjd 37.
Sockerskål, syltkrus, gräddkanna, Adams, England.
Sejdel, keramik, otydlig stämpel, höjd 16 cm.
Tekanna, Bórnholm. Urna Herend, höjd 8 cm.
Slitage.