SERVIS, 46 delar, porslin, "Mignon" Gefle.

265421. SERVIS, 46 delar, porslin, "Mignon" Gefle.

Terrin med lock, längd 35 cm.
Kanna, höjd 18,5 cm.
Såsskål.
12 flata tallrikar, diameter ca 24,5 cm.
10 djupa tallrikar, 24,5 cm.
12 assietter, 20,5 cm.
4 assietter, 19 cm.
2 skålfat, längd 22,5 cm.
1+1+1 uppläggningsfat, längd 23,5 - 33 cm.

Slitage, missfärgningar, krackelyrer, sprickor, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Terrin med lock, längd 35 cm.
Kanna, höjd 18,5 cm.
Såsskål.
10 djupa tallrikar, 24,5 cm.
12 assietter, 20,5 cm.
4 assietter, 19 cm.
2 skålfat, längd 22,5 cm.

Antal besök: 8 685