2650040. BOKHYLLA, 3 sektioner, 1950/60-tal.
Teak.
Sektion med sjutdörrar i glas, längd ca. 90, bredd 45, höjd 173 cm.
Sektion med underdel med skjutdörrar, längd ca. 90, bredd 45, höjd 173 cm.
Sektion med lådor, längd ca. 62, bredd 45, höjd 173 cm.
Repor, fläckar, slagmärken.
Mindre sektion med lagning på kant.
En skjutdörr och handtag med skador.
Teak.
Repor, fläckar, slagmärken.