MATSERVIS, 55 delar, flintgods, "Japan", Rörstrand, 1800/1900-tal.

264985. MATSERVIS, 55 delar, flintgods, "Japan", Rörstrand, 1800/1900-tal.

19 Mattallrikar 25 cm
1 Tillbringare
9 Assietter 18,5 cm
11 Tallrikar 21 cm
11 Djupa 20 cm
2 Uppläggningsfat 31x25 cm
1 Uppläggningsfat 17x13 cm
1 Uppläggningsfat 23x18 cm.

Slitage och missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

19 Mattallrikar 25 cm
1 Tillbringare
9 Assietter 18,5 cm
11 Tallrikar 21 cm
11 Djupa 20 cm
2 Uppläggningsfat 31x25 cm
1 Uppläggningsfat 17x13 cm
1 Uppläggningsfat 23x18 cm.

Slitage och missfärgningar.

Antal besök: 949