PENSELFAT i porslin, dekor av lotusblomma, Kina, 1900-tal.

264646. PENSELFAT i porslin, dekor av lotusblomma, Kina, 1900-tal.

Penselfat med avrinningspip.
I form av lotusblomma med rosa och grön bemålning. Dekor av skrivtecken.
Längd 19 cm.
Höjd 8,5 cm.

Bruksskick.
Repor.
Färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Penselfat med avrinningspip.
Längd 19 cm.
Höjd 8,5 cm.

Bruksskick.
Repor.
Färgbortfall.

Antal besök: 993