Mocca/espressoservis med förgylld kant och dekor av blommor.
6 st koppar. Höjd 6 cm. Märkta Rosenthal Bavaria.
6 st fat. Diameter 12,5 cm. Märkta Rosenthal Bavaria.
Kaffeservis med guldkant och dekor av rosor.
9 st assietter. Diameter 17,5 cm. Märkta H&C selb Bavaria Germany Heinrich.
Gräddkanna. Höjd 8 cm. Längd 10,5 cm. Märkta H&C selb Bavaria Germany Heinrich.
Sockerskål med lock. Höjd 10 cm. Märkta H&C selb Bavaria Germany Heinrich.
9 st kaffekoppar. Höjd 7 cm. Märkta H&C selb Bavaria Germany Heinrich.
8 st fat. Diameter 13 cm. Märkta H&C selb Bavaria Germany Heinrich.
Bruksskick.
Bruksskick.