2 gamla grafik, 1800-tal.

2 gamla grafik, 1800-tal.
2643597. 2 gamla grafik, 1800-tal.

1 x ”149. Spanjoren: 1. Hyresgäst, 2. Bonde, 3. Oil Merchant”, originallitografi från Hellfarths Nya bildgalleri för ungdomar (1829), synlig storlek ca. 15 x 17,5 cm, inramad med passepartout under glas, totalmått ca. 28,2 x 31 cm
1x ”S.Barbara V.M.”, synlig storlek ca. 24 x 17,5 cm, inramad med passepartout under glas, totalmått ca. 36 x 28,5 cm.

lätt färgad.

Gör en kostnadsfri värdering!

lätt färgad.

Adress

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Auctionet HL
Antal besök: 216