ALBERT WUNDERLICH (1876-1946). Flod landskap.

2641015. ALBERT WUNDERLICH (1876-1946). Flod landskap.

Albert Wunderlich (1876-1946), flodlandskap, olja på duk uppfäst på trä, 1915, signerad och daterad längst ner till höger, ca. 51 x 58 cm, med ram ca. 60,5 x 67,5 cm.

Mörkad, gnidning och förlust av färg, små fläckar, ram med tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 374