FLASKA samt SKÅL på FOT, 2 delar glas. 1800-tal.

264023. FLASKA samt SKÅL på FOT, 2 delar glas. 1800-tal.

Lätt manganfärgad glasmassa. Skål med olivslipad dekor och luft i benet. Flaska med graverad dekor.
Skål, diameter 18,7 cm, höjd 18,3 cm.
Flaska, höjd 20,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Flaska, höjd 20,5 cm.

Antal besök: 934