”OLJEMÅLNING STILLEBEN FRUKTER ÄPPLEN PÅ TRÄD” Monogram, daterad och vackert inramad.
263975. ”OLJEMÅLNING STILLEBEN FRUKTER ÄPPLEN PÅ TRÄD” Monogram, daterad och vackert inramad.
Liten oljemålning på kartong, naturalistiskt målade äppelfrukt på trädet i övervägande gröna pastellfärger. Signerad nedre vänstra A.M.P. 7.4.1914, originalram. Mått: ca. 29 x 39 cm eller 21,5 x 32 cm.