SMYCKEN silver samt DOSOR 2 st, SERVETTRING, silver. 1800-2000tal.

263827. SMYCKEN silver samt DOSOR 2 st, SERVETTRING, silver. 1800-2000tal.

Bestående bland annat av pärlcollier med odlade pärlor.
2 dosor varav en med otydlig mästarstämpel 1872.
Servettring Carl Nyströmer Stockholm.

Slitage, bucklor, enstaka skador.
Lock på en dosa går ej att stänga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 877