MATGRUPP 5 delar, "Talavid" Carl Malmsten, Waggeryds möbelfabrik.
263800. MATGRUPP 5 delar, "Talavid" Carl Malmsten, Waggeryds möbelfabrik.
Bord med två iläggsskivor, höjd 74, diam 105, skivor 105x29,5-55 cm. Bordet utan synliga stämplar.
Fyra stolar, tygklädd sits, stämplade undertill.
Lackerade ljusgrå.
Slitage, nötta hörn, märken. Bordet med gulnad skiva.
Lackerade ljusgrå.