SCHATULL samt FLASKOR, 4 delar, mahognyfanér samt glas. 1800-talets första kvartal.

263756. SCHATULL samt FLASKOR, 4 delar, mahognyfanér samt glas. 1800-talets första kvartal.

Invändigt klädd med röd textil. Graverade flaskor med Carl XIV Johans monogram samt "ENS" och "JMD" samt årtalsmärkning 1834 och 1835.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 154