263756. SCHATULL samt FLASKOR, 4 delar, mahognyfanér samt glas. 1800-talets första kvartal.
Invändigt klädd med röd textil. Graverade flaskor med Carl XIV Johans monogram samt "ENS" och "JMD" samt årtalsmärkning 1834 och 1835.
Bruks- och åldersrelaterat slitage.