ROCKHUVUD, LINFÄSTE och SKÄKTKNIV, 3 delar, Allmoge. Tidigt 1800-tal.

263671. ROCKHUVUD, LINFÄSTE och SKÄKTKNIV, 3 delar, Allmoge. Tidigt 1800-tal.

Rik genombruten samt ristad och skuren dekor. Skäktkniv och rockhuvud årtalsmärkta 1939 samt 1935.
Längd 49 - 51 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 49 - 51 cm.

Antal besök: 2 881