SKEDAR 6 st samt GAFFLAR 6 st, silver, modell engelsk snäck, Möllenborg Féron samt G och G.T Folcker. 1800-tal.
263471. SKEDAR 6 st samt GAFFLAR 6 st, silver, modell engelsk snäck, Möllenborg Féron samt G och G.T Folcker. 1800-tal.
6 gafflar, stämplade Gustaf Theodor Folcker 1874 / Gustaf Folcker 1848/1850, längd ca 20 cm.
6 skedar, stämplade Möllenborg Féron 1856, längd ca 22,5 cm.
Total vikt ca 907 gram.
Total vikt ca 907 gram.