VÄGGKONSOL, lergods, möjligen Jöns Engström, Höganäs, 1800-tal.

263336. VÄGGKONSOL, lergods, möjligen Jöns Engström, Höganäs, 1800-tal.

Stämpelmärkt "Höganäs" samt "ES".
Höjd ca 21 cm.

Slitage nagg, Troligen senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 21 cm.

Antal besök: 732