LUKTDOSA, silver, Rokoko, Danmark, 1700-tal.

263289. LUKTDOSA, silver, Rokoko, Danmark, 1700-tal.

Dekor av rocailler, blommor och bladverk. Balsamgömma. Lockknopp med krona. Invändigt förgylld. Höjd 7 cm.

Daterad under 1800. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Daterad under 1800. Slitage.

Antal besök: 1 900