BOK, "Kalle Blomkvist och Rasmus", Astrid Lindgren, 2.a upplaga med dedikation av Astrid Lindgren. 1953.

263092. BOK, "Kalle Blomkvist och Rasmus", Astrid Lindgren, 2.a upplaga med dedikation av Astrid Lindgren. 1953.

Omslag och illustrationer, Kerstin Thorwall-Falk.
2.a upplagan, 60:e tusendet.
Bohusläningens AB - Uddevalla 1953.

Handskriven dedikation som lyder:
"Med hälsning Astrid Lindgren".

Pärm med skador/slitage. Sidor ej fullständigt genomgått. Några sidor fläckade.

Gör en kostnadsfri värdering!

2.a upplagan, 60:e tusendet.

Antal besök: 2 728