SKED, silver troligtvis 17/1800-tal, ca 70 gram.

263055. SKED, silver troligtvis 17/1800-tal, ca 70 gram.

Eventuell dopsked, eller omgjord supsked. Skaft med Sankt Kristoffer. Graverad med bland annat Maria, Jesusbarnet och Johannes döparen. Inga stämplar.

Omarbetad. Mindre sprickor, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 381