GUSTAVE ALBERT (1866-1905). "Environs de Morsalines et Saint-Vaast-la-Hougue". Olja på duk, signerad.

262827. GUSTAVE ALBERT (1866-1905). "Environs de Morsalines et Saint-Vaast-la-Hougue". Olja på duk, signerad.

65 x 81 cm.

Proveniens
Konstnärens familj

Utställningar
Gustave Albert Minnesutställning Eskilstuna Konstmuseum 1955-56, nr 75.
Gustave Albert Minnesutställning Eskilstuna Konstmuseum 1995-96, nr 29.

Smärre färgbortfall, litet hål i övre marginal.

Gör en kostnadsfri värdering!

65 x 81 cm.

Proveniens
Konstnärens familj

Utställningar

Antal besök: 1 227