GUSTAVE ALBERT (1866-1905). Hamn med segelbåtar och solbelysta hus. Olja på duk, signerad.

262780. GUSTAVE ALBERT (1866-1905). Hamn med segelbåtar och solbelysta hus. Olja på duk, signerad.

55 x 65 cm.

Proveniens
Konstnärens familj.

Utställningar
Gustave Albert Minnesutställning Eskilstuna Konstmuseum 1955-56, nr 59.
Gustave Albert Minnesutställning Eskilstuna Konstmuseum 1995-96, nr 18.
Gustave Albert Minnesutställning, Mellersta Finlands Museum 26 april- 2 juni 1996.
Gustave Albert Minnesutställning, Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm 13 juni-18 augusti 1996.

Gör en kostnadsfri värdering!

55 x 65 cm.

Proveniens
Konstnärens familj.

Utställningar

Antal besök: 1 940