262663. FICKUR, 2 st, silver, 1900-talets första del.
Fickur, märkt "Ancre 15 rubis, Paris 1900", diameter 51,5 mm, vikt 93 gram, kedja i gul metal, längd 32 cm. Fickur, märkt "Cyprus Precision", diameter 51,5 mm, vikt 85 gram.
Slitage. Repor. Skadade urtavlor. Ett ur med skadat gångjärn. Fungerar.