GOLVFOTOGENLAMPA, Majolika, mässing samt marmor, 18/1900-tal.

262648. GOLVFOTOGENLAMPA, Majolika, mässing samt marmor, 18/1900-tal.

Stomme av mässing, skiva av marmor, höj och sänkbar.
Totalhöjd ca 200 cm.

Bruks/åldersslitage, sprickor i skiva, tätnings/lagningsarbete inuti kupa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd ca 200 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 756